Meble i akcesoria - domiplex.pl

Blog o najciekawszych meblach i akcesoriach do domu

Od czego zaczynać projektowanie wnętrz?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak mocno angażujące jest projektowanie wnętrz i jak sporo pracy pochłania. Taki stan nieświadomości utrzymuje się zazwyczaj do momentu, kiedy musimy się samodzielnie zmierzyć z tego typu zadaniem. Wtedy pojawia się jedno i podstawowe pytanie: od czego w ogóle zacząć? Zaraz postaramy się dokładnie odpowiedzieć i pokierować Cię w tych pierwszych krokach na drodze do idealnej aranżacji, która będzie jak najbardziej zgodna z Twoimi oczekiwaniami.

Musisz mieć plan

To ważne, abyś wiedział, czego tak naprawdę chcesz. Czyli już na samym wstępie powinieneś określić, w jakim stylu ma być prowadzona cała aranżacja. Czy zdecydujesz się na nowoczesność, czy może klasyczne akcenty. Można to mieszać ze sobą, jednakże należy zachować daleko idącą ostrożność, aby nie przesadzić.
Zastanów się, czy w jadalnie stanie biały lakierowany stół, czy może w kolorze drewna. Czy w salonie chcesz biały regał na książki, czy może klasyczna meblościanka.

Oceń wielkość mieszkania

Jest to jeden z ważniejszych czynników i na pewno będziesz musiał go brać pod uwagę. W małym mieszkaniu liczy się przede wszystkim przestrzeń i to, aby go nie zagracić, bo wtedy będzie mocno przytłaczające. W takim lokum wcale nie jest przytulnie i mieszka się naprawdę źle, o czym mogą coś więcej powiedzieć wszystkie osoby, które niestety nieco przesadziły z aranżacją.

« »

© 2017 Meble i akcesoria – domiplex.pl